Vallei en Veluwe gaat kunstmest maken
Waterschap Vallei en Veluwe gaat in september kunstmest produceren op de rioolwaterzuivering in Apeldoorn.
Op deze locatie moet jaarlijks 900 ton kunstmest worden gemaakt. Ook gaat de hoeveelheid energie uit biogas fors omhoog.
Daarnaast gaat Vallei en Veluwe in Amersfoort de rioolwaterzuiveringinstallatie aan de Eem ombouwen tot een energie- en grondstoffenfabriek. Hier produceert het waterschap vanaf 2016 eveneens zo'n 900 ton kunstmest per jaar.
Rioolwaterzuiveringinstallatie
Op het terrein van de rioolwaterzuiveringinstallatie in Apeldoorn legt aannemerscombinatie GMB-Imtech het fundament van een grote nieuwe hal. Hier plaatst het waterschap nieuwe installaties en machines, een investering van ruim 7 miljoen euro.
Het waterschap levert in september de installatie op.
Fosfaat
Volgens dijkgraaf Tanja Klip draagt het waterschap door de investering bij aan een duurzame economie en forse kostenbesparingen. 'Zo houden we de lasten betaalbaar voor burgers en bedrijven.'
Door het verwijderen en omzetten van het fosfaat uit het slib levert het waterschap volgens Klip een bijdrage om de fosfaatkringloop te sluiten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
Valtra A114
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland BOOMER 25
2019, € 12.500
-
Case IH VESTRUM 110 CVX
2021, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %