Krimp bij sierteeltexport
De exportwaarde van bloemen en planten is in de eerste tien maanden van dit jaar met 4,5 miljard euro 4 procent kleiner dan in 2012.
Dat blijkt uit de exportcijfers van Hoofdbedrijfschap Agrarische Groothandel (HBAG) Bloemen en Planten.
'De kans op groei van de sector is dit jaar minimaal, omdat sterke groeimarkten ontbreken en krimpmarkten, zoals Zuid-Europa, structureel zijn', zegt HBAG Bloemen en Planten.
Oktober
De terugval in oktober was 6 procent groot. De daling was bij de pot- en tuinplanten met 6 procent tot 146 miljoen euro iets groter dan bij de snijbloemen, die 5 procent moesten prijsgeven.
De exportwaarde van deze productgroep lag in de afgelopen maand op 259 miljoen euro.
Optimistisch over toekomst
Ondanks de teruggang blijft het hoofdbedrijfschap optimistisch over de toekomst. HBAG Bloemen en Planten verwacht dat op termijn de export weer aantrekt.
Tom Bijleveld van HBAG Bloemen en Planten: 'Met een koud voorjaar en een lange, warme zomer waren de weersomstandigheden voor de afzet dit jaar niet gunstig'.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fella 1452 zijafleg hark
2018, P.O.A.
-
Alltrec Professionele zitmaaier / tuintrekker 4810T (HG) #21051
Gebruikt, € 45.000
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (RL) #691988
Gebruikt, € 5.644
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag22° / 14°20 %
-
Maandag22° / 12°10 %
-
Dinsdag25° / 11°0 %