Een-op-eenrelatie dierenarts-veehouder mag
De Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) ziet geen nadelen voor de concurrentie bij de verplichte een-op-eencontracten tussen veehouder en dierenarts. Door dierenartsen waren hierover klachten ingediend bij ACM.
Daarmee kan het convenant voor de vermindering van antibioticagebruik en een duurzame veehouderij verder worden uitgevoerd. Dergelijke contracten betekenen dat per veehouder één dierenarts hoofdverantwoordelijk is voor de diergeneeskundige zorg.
Enkele veeartsen vinden dat de verplichte een-op-eencontracten de concurrentie tussen dierenartsen en de vrije keuze voor veehouders belemmert. Zij hebben en daarom een klacht ingediend bij ACM.
Concurrentie blijft
ACM heeft in twee NMa-besluiten geconcludeerd dat de concurrentie niet wordt beperkt door het verplichte gebruik van een-op-eencontracten tussen dierenartsen en veehouders. Na onderzoek is gebleken dat er voldoende onderlinge concurrentie tussen dierenartsen blijft bestaan.
Veehouders houden bij een-op-eencontracten voldoende vrijheid in hun keuze van een dierenarts. Ook de kwaliteitsborging van dierenartsen werkt op dit moment niet marktbelemmerend.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

7635
Gebruikt, € 17.500
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #691830
Gebruikt, € 3.289
-

Husqvarna R318 X Benzine Frontmaaier 112cm (LIE) #39507
Gebruikt, € 5.849
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag11° / 10°60 %
-
Zaterdag8° / 4°20 %
-
Zondag9° / 6°30 %











