Aanleg breedband Achterhoek van start
Samen met een of meerdere marktpartijen wil provincie Gelderland investeren in de aanleg van open, toegankelijk en snel breedbandnetwerk.
Ongeveer 78.600 huishoudens en 5.700 bedrijven in het buitengebied beschikken niet over snelle breedbandverbindingen.
Gedeputeerde Staten willen starten met de aanleg van breedband in gebieden waar veel draagvlak is bij bestuurders, burgers en bedrijven. De provincie begint in de Achterhoek, omdat hier al voorwerk is gedaan en de aanleg meteen kan beginnen.
Samenwerking
De provincie wil de aanleg van snel breedband via een Publiek Private Samenwerking (PPS) realiseren.
'Door risicodragend te participeren zorgen we ervoor dat het geld uiteindelijk weer terugkomt en onze doelstellingen worden bereikt', vertelt gedeputeerde Jan Jacob van Dijk.
'De leefbaarheid wordt vergroot, de innovatiemogelijkheden bevorderd en het bedrijfsleven kan mee met de nieuwste ontwikkelingen. Ook de agrarische sector heeft steeds meer behoefte aan snel en betrouwbaar internet', stelt Van Dijk.
35 miljoen euro
Gelderland wil 35 miljoen euro vrijmaken voor de aanleg van breedband. Met dit bedrag kan een kwart van de adressen in het buitengebied en op bedrijventerreinen worden aangesloten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BV) #48481
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (EL) #691990
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (HA) #692981
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692702
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag23° / 10°10 %
-
Woensdag21° / 9°10 %
-
Donderdag20° / 9°10 %