RFC: trots op koeien in de wei
Royal FrieslandCampina (RFC) vindt dat ze in haar tv-commercials koeien in de wei mag tonen. 'Het merendeel van onze leden laat koeien buiten grazen. We zijn er trots op.'
De reclame maakt volgens RFC nieuwsgierig naar de bijzondere eigenschap van de koe om voor de mens onverteerbaar gras om te zetten in melk.
Driekwart van haar leden doet aan weidegang. 'De koe hoort bij het Nederlandse cultuurlandschap', geeft de zuivelaar aan.
Vergoeding
RFC besloot daarom in 2011 45 miljoen euro uit te trekken om weidegang bij de leden-melkveehouders te stimuleren. De boer krijgt als deze ten minste 120 dagen per jaar en zes uur per dag zijn koeien laat grazen een vergoeding.
Verder worden er voorlichtingsbijeenkomsten en stagedagen georganiseerd. 'Bovendien halen we deze melk apart op en verkopen het onder het Weidemelklogo', stelt FrieslandCampina.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (SOM) #781745
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 728 Gen7 Power-Plus Setting 2
2024, P.O.A.
-

Joskin weidebloter 2.75 mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 250 trekker (REU) #778488
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag24° / 16°10 %
-
Dinsdag22° / 12°0 %
-
Woensdag28° / 10°0 %











