Boerenervaring met Clarmarin
De eerste boerenervaring met ontsmettingsmiddel Clarmarin in een bruinrotgebied is een feit.
Upt Hiddema van de werkgroep pootaardappelen van LTO ziet dat het ontsmetten van beregeningswater met Clarmarin 150 in een stroomversnelling komt. ‘De machine lijkt geschikt’, zegt hij.
‘Met gps gaat een seintje naar de NVWA als het beregenen begint. Zodra het ontsmettingsmiddel op is of de toediening stopt, slaat de beregeningsmachine af. Het kost 150 euro per hectare extra om met Clarmarin te beregenen.’
Oppervlaktewater ontsmetten
Met Clarmarin kunnen aardappeltelers in beregeningsverbodsgebieden die ook geen bron kunnen gebruiken, oppervlaktewater ontsmetten en gebruiken. Dat heeft voordelen in droge periodes en het is een methode om schurft te bestrijden.
Een geringe hoeveelheid van de stof ontsmet het water tijdens de 250 meter die het aflegt door de slang van de haspel. Producent Metaki en ontwikkelaar Bright Spark claimen dat elke druppel zo bruinrotbacterievrij wordt. De NVWA en de pootgoedsector volgen de aanpak met Clarmarin.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (MOL) #781072
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 165 (BRU) #695499
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T190
Gebruikt, € 29.500
-

John Deere 6R 150 trekker (MID) #775450
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°10 %
-
Zondag19° / 11°10 %
-
Maandag21° / 10°10 %














