Boerenervaring met Clarmarin
De eerste boerenervaring met ontsmettingsmiddel Clarmarin in een bruinrotgebied is een feit.
Upt Hiddema van de werkgroep pootaardappelen van LTO ziet dat het ontsmetten van beregeningswater met Clarmarin 150 in een stroomversnelling komt. ‘De machine lijkt geschikt’, zegt hij.
‘Met gps gaat een seintje naar de NVWA als het beregenen begint. Zodra het ontsmettingsmiddel op is of de toediening stopt, slaat de beregeningsmachine af. Het kost 150 euro per hectare extra om met Clarmarin te beregenen.’
Oppervlaktewater ontsmetten
Met Clarmarin kunnen aardappeltelers in beregeningsverbodsgebieden die ook geen bron kunnen gebruiken, oppervlaktewater ontsmetten en gebruiken. Dat heeft voordelen in droge periodes en het is een methode om schurft te bestrijden.
Een geringe hoeveelheid van de stof ontsmet het water tijdens de 250 meter die het aflegt door de slang van de haspel. Producent Metaki en ontwikkelaar Bright Spark claimen dat elke druppel zo bruinrotbacterievrij wordt. De NVWA en de pootgoedsector volgen de aanpak met Clarmarin.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
-

John Deere 6090M trekker (REU) #782150
Gebruikt, € 58.950
-

Husqvarna Rider 316TX incl. 122cm Combi Maaidek (HAE) #60812
Gebruikt, € 5.750
-

John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Zaterdag18° / 13°35 %
-
Zondag18° / 12°15 %
-
Maandag19° / 10°10 %














