Pas op de plaats voor uienmarkt
Er is minder druk op de uienmarkt, met meer aanbod en iets minder vraag.
Begin vorige week werd nog standaard meer geboden dan 16 euro per 100 kilo voor uien afland. Nu moeten partijen volgens Bureau Uienmarkt Informatie (BUI) beschikken over bovengemiddelde kwaliteiten om dat prijsniveau te halen.
Met name sorteer- en inpakbedrijven geven aan het minder druk te hebben. BUI constateert een onbalans tussen de sorteercapaciteit en de huidige vraag.
Handel terughoudender
De Nederlandse handel is daardoor terughoudender dan een week geleden. Een prijs van 20 euro op levering in december wordt nauwelijks meer geboden.
De grootste afnemer van Nederlandse uien is het Afrikaanse continent. De markten in het Verre Oosten zijn vrijwel niet open te breken. Hetzelfde geldt ook voor de handel op Brazilië, dit ondanks de goede kwaliteit.
Geen paniek
Onder telers signaleert BUI geen paniek. Die gaan uit van een goed uienjaar voor wat betreft de prijsvorming.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Extra 624T schijvenmaaier+kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr trommelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 145 trekker (REU) #782994
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag24° / 16°10 %
-
Dinsdag22° / 12°0 %
-
Woensdag28° / 10°0 %















