Bijeenkomsten maïs telen in stroken
LTO-vakgroep Melkveehouderij biedt de komende weken samen met het Louis Bolk Instituut een verdiepende bijeenkomst over maïs telen in stroken aan. Dat gebeurt tijdens zeven demodagen.
Al geruime tijd wordt in verschillende gebieden maïs in stroken geteeld, het aantal loonwerkers met een strokenfrees neemt toe en het areaal neemt ieder jaar verder toe.
Met deze techniek wordt niet geploegd, maar worden stroken gefreesd om een zaaibed voor de maïs te creëren. Ook wordt alleen in de strook bemest, zodat de nutriënten voor de plant goed bereikbaar zijn.
Techniek breder verspreiden
Het Louis Bolk Instituut heeft met loonwerkers een project opgezet om het telen van maïs in stroken nader te onderzoeken. Doel is om de techniek breder te verspreiden, onder zowel agrarische ondernemers als loonwerkers.
Tijdens de bijeenkomsten geeft een deelnemer van het project bij de proeflocatie een toelichting op de techniek in het huidige groeiseizoen. Opgave voor deze demodagen is niet nodig.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6830 trekker (BEN) #87517
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z545R ZEROTURN 48" (SOM) #692978
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr Condimaster 11041 schudder (LIE) #782188
Gebruikt, € 4.400
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (HAE) #781279
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %











