Export sierteelt krimpt 4 procent
De exportwaarde van bloemen en planten is in de eerste helft van dit jaar met 4 procent gezakt naar een som van nagenoeg 3 miljard euro.
Dit blijkt uit de exportstatistieken van Hoofdbedrijfschap Agrarische Groothandel (HBAG) Bloemen en Planten in Aalsmeer.
Vorig jaar werd na zes maanden een plus genoteerd van 6 procent. Dit jaar staat de afzet in Noordwest-, Midden- en vooral Zuid-Europa onder druk. Naast dat consumenten minder te besteden hebben, waren in de eerste helft van dit jaar de weersomstandigheden ongunstig.
Voor de vierde achtereenvolgende keer is de kwartaalomzet lager dan een jaar eerder, stelt HBAG Bloemen en Planten vast.
Bloemen
In juni kromp de exportomzet bij de snijbloemen met 12 procent tot 225 miljoen. Daarmee komt de bloemenexport uit op een totaal van 1,8 miljard euro. Vorig jaar werd in juni een omzetplus geboekt van 11 procent en lag de cumulatieve stijging op 8 procent.
De productgroep pot- en tuinplanten gaf de afgelopen maand een krimp van 7 procent te zien. Vorig jaar werd hier nog een plus genoteerd van 5 procent. De cumulatieve achterstand ligt net als bij bloemen op 4 procent.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7R 350 (SMI) #22228
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (LIE) #782220
Gebruikt, € 161.500
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (ETT) #24505
Gebruikt, € 9.750
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Zaterdag18° / 13°35 %
-
Zondag18° / 12°15 %
-
Maandag19° / 10°10 %










