Toekomst akkerranden in gevaar
Het voortbestaan van Flevolandse akkerranden staat op het spel nu project 'Akkerranden Flevoland' dit jaar eindigt. Boeren hopen op steun van provincie Flevoland en Waterschap Zuiderzeeland.
Akkerranden Flevoland begon in 2009 met 26 akkerbouwers. In vijf jaar groeide het project uit naar honderd deelnemers die 96 hectare akkerranden aanlegden.
Hubert Ceelaert, deelnemer van het eerste uur, ontvangt jaarlijks voor zijn 1,2 hectare akkerranden 2.000 euro.
GLB
Na dit jaar dreigt de financiële steun tussen wal en schip te vallen nu het project stopt. Het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB), dat mogelijk kansen biedt voor akkerranden, treedt pas op zijn vroegst 1 januari 2014 in werking.
‘De komende tijd is cruciaal voor de toekomst van de akkerranden. Ik ben erg bezorgd dat boeren stoppen wanneer ze helemaal geen geld meer krijgen. Het zou zonde zijn als dit initiatief dat zijn nut heeft bewezen, doodbloedt.’
Symposium
De initiatiefnemers sluiten het project donderdag af met symposium ‘Ruim baan voor akkerranden’ in Lelystad.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











