Bayer kent sterk begin van jubileumjaar
Het Duitse farmacie- en chemieconcern Bayer is sterk aan zijn jubileumjaar begonnen. Het bedrijf, dat dit jaar zijn 150ste verjaardag viert, profiteerde van een sterke vraag naar medicijnen en landbouwproducten.
Dat blijkt uit de resultaten die vandaag naar buiten zijn gebracht. Bayer haalde een nettowinst van 1,2 miljard euro, 11,5 procent meer dan in het eerste kwartaal van 2012. De omzet steeg met 2,1 procent tot ruim 10 miljard euro.
'De onderdelen HealthCare en CropScience kenden een goed begin van het jaar. Met name onze nieuwe farmaceutische producten lieten een dynamische groei zien', stelt bestuursvoorzitter Marijn Dekkers.
Landbouwactiviteiten
De medicijnentak hield het hoge groeitempo van de voorgaande maanden vast in opkomende markten in vooral Azië en Oost-Europa, terwijl de landbouwactiviteiten vooral goede zaken deden in Noord-Amerika.
Het onderdeel Material Science, dat onder meer grondstoffen voor lijmen en verven maakt, had last van hoge grondstofkosten. Bayer wist een volumedaling in Europa en Noord-Amerika op te vangen met prijsverhogingen.
Prognoses
De topman zei nog altijd optimistisch te zijn over de rest van dit jaar en handhaafde de prognoses voor onder meer een omzet van circa 41 miljard euro en een stijging van de winst per aandeel met een hoog enkelcijferig percentage.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Grasshopper 524V42 Zeroturn
2020, P.O.A.
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.245
-

John Deere 6M 220 trekker (HEN) #693695
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland Taarup 80110 schudder
2010, € 7.250
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %











