Daling banen Overijssel sterkst in landbouw
De economische crisis zorgde in 2012 voor een verlies van ongeveer 3.100 banen in Overijssel. De daling is het sterkst in de landbouw, meldt De Stentor.
Het aantal vestigingen van bedrijven daalde met 0,5 procent, dat zijn er 400 minder ten opzichte van 2011. Dat blijkt uit de nieuwe provinciale uitgave van 'Overijssels Feit'.
De landbouw is het sterkst geraakt met een verlies van 9,4 procent; 2.300 banen minder dan in 2011. Het is een trend die al langer gaande is.
Veehouders
De grootste afname is te zien bij de plattelandsgemeenten, in het bijzonder bij veehouders. De schaalvergroting en mechanisatie van de bedrijven spelen waarschijnlijk een rol in deze trend.
De melkveehouderij is de grootste agrarische sector in Overijssel.
Druiventeelt
In agrarische niches, zoals de druiventeelt, kleinfruit en vezelgewassen, stijgt het aantal banen. Deze niches zijn (nog) zeer klein.
De stijging kan de daling van het aantal banen in de veehouderij zeker niet compenseren, blijkt uit 'Overijssels Feit'.
Landbouw gerelateerde
Het aantal banen in activiteiten die aan de landbouw gerelateerd zijn, stijgt. Het gaat dan bijvoorbeeld om leveranciers van agrarische kennis en bedrijfsadviseurs.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HIL) #692666
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Maandag19° / 12°85 %
-
Dinsdag19° / 11°80 %
-
Woensdag22° / 12°0 %