AOC's uiten kritiek op onderwijsminister
Minister Jet Bussemaker van Onderwijs geeft een verkeerd beeld van de opleiding dierverzorging. Dat zegt de AOC Raad, de brancheorganisatie van AOC's in Nederland.
Bussemaker liet onlangs weten een einde te willen maken aan 'pretopleidingen'.
Grote opleidingen mbo-opleidingen zoals en 'medewerker dierverzorging' (22 procent werkloosheid) leveren in verhouding met de vraag op de arbeidsmarkt te veel gediplomeerde schoolverlaters', stelt de minister in een brief.
Verwaarloosbaar
Volgens de AOC's leidt een opleiding dierverzorging niet tot werkloosheid. 'De minister zegt dat 22 procent gediplomeerden dierverzorging geen baan heeft, maar dit is onjuist.' Het percentage is volgens de scholen verwaarloosbaar.
Groen onderwijs
'Wij vinden het een kwalijke zaak dat de opleiding Dierverzorging weer als ‘ondoelmatig’ wordt betitel. De brief is schadelijk voor het groen onderwijs', zegt voorzitter Medy van der Laan van de AOC Raad.
'De jongeren die worden opgeleid in deze studierichting, vinden allemaal een baan, veelal in de groene sector. Cijfers tonen dat aan.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X949 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (SOM) #781644
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot











