Polder Bergboezem niet onder water
De polder Bergboezem bij Berkel en Rodenrijs word ingericht voor weidevogels en niet onder water gezet. Dat heeft het bestuur van het projectbureau Groenzoom besloten, dat bestaat uit gemeenten Pijnacker-Nootdorp en Lansingerland.
Voor de 100 hectare grote polder was aanvankelijk een inrichting bedacht met grote plassen en rietlanden als onderdeel Groenzoom, die op haar beurt behoort tot de Groenblauwe Slinger.
Nestelen
Deze inrichting was natuur- en milieuverenigingen een doorn in het oog. Zij vinden dat de nieuwe natuur niet past in de polder waar weidevogels van oudsher nestelen.
Het gebied wordt nu ingericht voor weidevogels. De weilanden en sloten blijven intact waardoor koeien er kunnen grazen.
Natuurcoöperatie
Dertien boeren in en rond het gebied hebben zich verenigd in Natuurcoöperatie De Groenzoom, onder regie van LTO Noord Zij willen de Groenzoom gaan beheren, inclusief de Bergboezem.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (HIL) #696131
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Maandag19° / 12°85 %
-
Dinsdag19° / 11°80 %
-
Woensdag22° / 12°0 %