GD: BVD type 2 op Gelders kalverbedrijf
De afgelopen maandag gemelde BVD-uitbraak op een Gelders kalverbedrijf blijkt veroorzaakt door BVD type 2, meldt de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD).
Het aangetoonde virus vertoont sterke gelijkenis met het BVD-type dat problemen veroorzaakte op enkele rundveebedrijven in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen.
Aanleiding voor het nadere onderzoek waren de als gevolg van BVD ernstige klinische problemen op dit bedrijf. In een paar weken tijd stierf meer dan 30 procent van de dieren.
Hoge koorts
De kalveren hebben zeer hoge koorts ( meer dan 40,5 graden Celcius), bloederige diarree, huidbloedingen en sterven binnen een paar dagen.
Het sectiebeeld toont naast long- en darmontstekingen verhoogde bloedingsneiging in de organen, geeft de GD aan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.833
-

Fendt 308 LSA
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 230 trekker (LIE) #779282
Gebruikt, € 178.500
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %












