Gezamenlijke aanpak suzuki-fruitvlieg
Op initiatief van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) start de fruitteeltsector met project 'Beperking schaderisico Drosophila suzukii'.
De sector ziet de suzuki-fruitvlieg als een serieuze bedreiging voor met name zachtfruit. Eind 2012 is deze fruitvlieg voor het eerst in Nederland waargenomen. Het insect tast afrijpend fruit aan en veroorzaakt daardoor een forse financiële schade.
Aan PPO-Fruitteelt is de opdracht gegeven om de aanpak van de fruitvlieg verder uit te werken. Het project wordt gefinancierd via Productschap Tuinbouw en vijf afzet- en handelsorganisaties.
LTO Vollegrondsgroente.net probeert de aardbeiensector bij het project te laten aansluiten.
Maatregelen voor bestrijding
Doel van het project is het verzamelen van ervaringen met de fruitvlieg vanuit het buitenland. Voor telers is het van belang dat ze de juiste maatregelen voor bestrijding kunnen nemen. Hiervoor wordt onder meer een monitoringsnetwerk opgezet.
Het huidige middelenpakket in Nederland is onvoldoende om de suzuki-fruitvlieg te bestrijden. NFO dient een verzoek in bij het ministerie van EZ om het gebruik van effectieve insecticiden in bessen, frambozen en bramen toe te staan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (SO) #688719
Gebruikt, € 3.289
-
Veenhuis Combi 2000
2001, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692194
Gebruikt, € 5.247
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Maandag23° / 11°10 %
-
Dinsdag23° / 8°10 %
-
Woensdag21° / 9°5 %