Echte Franse friet in Frankrijk
McDonalds Frankrijk heeft in een overeenkomst met McCain toegezegd alleen nog Franse friet te gebruiken die daadwerkelijk in Frankrijk zijn geteeld.
Voor het eind van dit jaar moeten alle 1.260 restaurants van McDonalds in Frankrijk worden beleverd met Franse aardappelen. Om aan deze belofte te kunnen voldoen, tekende de fastfoodketen onlangs een contract met leverancier McCain.
McDonalds verkocht in Frankrijk in 2012 voor 60.000 ton aan Franse frietjes. Daarvoor was in totaal 200.000 ton aardappelen nodig als grondstof.
De herkomst daarvan was in 2012 voor 70 procent Frans, de rest van de verwerkte aardappelen kwam voornamelijk uit België.
Extra contracttelers
Voor de volledig Franse belevering van McDonalds in Frankrijk zijn naar schatting honderd extra contracttelers nodig. McCain zal die vooral in Noord-Frankrijk zoeken.
Het aantal contracttelers voor McDonalds komt daarmee op 350, met een totaal aardappelareaal van 4.000 hectare.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6115R (RL) #691115
Gebruikt, P.O.A.
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Maandag23° / 11°10 %
-
Dinsdag23° / 8°10 %
-
Woensdag21° / 9°5 %