Trillingen bereikten ook Lauwersmeerdijk
De aardbevingen in Noord-Groningen zijn ook door de sensoren in de zeedijk bij Lauwersoog waargenomen. Waterschap Noorderzijlvest onderzoekt de gevolgen voor de langere termijn.
Metingen geven aan dat de trillingen de Lauwersmeerdijk hebben bereikt.
Vrachtwagen
De belasting van de dijk tijdens de aardbeving kan vergeleken worden met een vrachtwagen van 40 ton die direct langs de dijk rijdt, meldt waterschap Noorderzijlvest.
De beving van 9 februari heeft op de korte termijn voor de Lauwersmeerdijk geen gevolgen gehad.
De gevolgen op langere termijn (meerdere bevingen) of van zwaardere aardbevingen op de zeedijk maar ook op dijken landinwaarts, moeten nader worden onderzocht.
Sensoren
In het najaar van 2012 zijn sensoren geplaatst tijdens de herstelwerkzaamheden aan de Lauwersmeerdijk bij Vierhuizergat. Ook op andere plekken in de zeedijk zijn in 2012 sensoren geplaatst om de dijk van binnenuit in de gaten te houden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (BIE) #778486
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

John Deere 6215R trekker (SOM) #30354
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %












