Retengo Plus toegelaten in maïs
Het Ctgb heeft het schimmelmiddel Retengo Plus van BASF toegelaten tegen bladvlekken in maïs. Volgens Guus Bergmans van BASF is het middel effectief tegen de helminthosporium-schimmels.
Bladvlekkenschimmels van dit type zijn al lang aanwezig in Nederland, maar sinds 2007 manifesteren ze zich sterker. In 2008 deed Wageningen Universiteit en Research een studie naar de schimmels. De economische schade door de schimmel kan optreden doordat opbrengsten in besmette percelen lager zijn en de kwaliteit van de kuil minder kan zijn.
Bemesting
Bergmans denkt dat een minder rijke bemesting de maïsgewassen gevoeliger kan maken voor de schimmels. Voor het gewas is een vroege primaire aantasting het schadelijkst, blijkt uit onderzoek. De sporen van de schimmel blijven enkele jaren overleven in de bodem. Goed inwerken van oude maïsstoppel en een ruimere rotatie kunnen bijdragen aan verlaging van de ziektedruk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Lotus 1325 schudder
1999, P.O.A.
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag9° / 2°10 %
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %













