Brandweer redt schapen en koeien uit stal
Zeker tweehonderd schapen en vijftig koeien zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gered uit een brandende schuur op Texel. Dat meldt de brandweer.
De dieren zaten door de brand opgesloten in de schuur aan de Nieuwlanderweg in Den Burg. Brandweerlieden moesten het gebouw openbreken om de schapen en koeien in veiligheid te kunnen brengen.
'Onze eerste inzet was gericht op het redden van de schapen', vertelde een woordvoerder van de Veiligheidsregio.
Redden dieren
Hij noemde het redden van de dieren 'absoluut' belangrijker dan het redden van het gebouw, dat door de inzet van de brandweer overigens deels gespaard bleef.
De koeien liepen tijdens de brand minder risico dan de schapen, omdat ze in het deel van de schuur stonden dat uiteindelijk gered kon worden. De ontheemde dieren kunnen voorlopig terecht bij een buurman.
ANP
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z545R ZEROTURN 48" (SOM) #692978
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag13° / 9°5 %
-
Woensdag15° / 8°5 %
-
Donderdag15° / 10°20 %












