LTO: 'Melkprijs stijgt'
Zeker tot mei is er sprake van een stabiele zuivelmarkt met grote kans op stijgende melkprijzen. Dat voorspelt Klaas Johan Osinga van LTO in de nieuwste melkmarktupdate.
Osinga constateert dat het extreme weer van 2012 nog wel even doorwerkt in de Verenigde Staten en andere delen van de wereld. Dat betekent minder productiegroei in de grote exporterende landen bij een constante groei van de vraag naar zuivel.
Tekort melkpoeder
Extra positief is dat er nauwelijks voorraden zijn. De Europese botervoorraad slinkt snel, terwijl de Amerikaanse Export Council een wereldwijd tekort aan melkpoeder voorspelt.
Alle signalen wijzen volgens Osinga dan ook op een vaste markt met stijgende melkprijzen. ‘Inkopers kunnen zich niet veroorloven om achterover te leunen en te wachten op een productiepiek in Europa of Amerika.'
? Klik voor de volledige update op bijgesloten pdf
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 6R 175 trekker (WOL) #164810
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6215R trekker (LIE) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-
Andex 300
Gebruikt, € 1.250
-
John Deere 6140R trekker (BIE) #57072
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag28° / 10°0 %
-
Dinsdag30° / 14°5 %
-
Woensdag30° / 15°15 %