Melkveehouder richt dorpscoöperatie op
Melkveehouder Gerjan Blikker in Stedum heeft het initiatief genomen tot een dorpscoöperatie. Doel is de relatie tussen boeren en burgers te herstellen.

De eerste koe wordt binnenkort verkocht aan de coöperatie. De burger wordt meegenomen in het hele proces van de slacht. Maar ook boeren leren beter begrijpen hoe burgers denken, verwacht de melkveehouder. Naast vlees heeft Blikker plannen om aardappelen en groenten via de coöperatie te verkopen.
Slager
Enkele boeren zijn inmiddels betrokken bij de coöperatie. De Noord-Groningse melkveehouder wil niet alleen boeren en burgers bij de coöperatie betrekken, maar ook een slager. 'Hiermee geef je de slager een functie, want de dorpsslager verdwijnt.’
Het ideaal van de Stedumer is dat over een tijd alle zeventien dorpen in gemeente Loppersum een dorpscoöperatie hebben.
Blikker beklemtoont dat het niet gaat om een Ot en Sien-idee. 'Boeren en burgers komen niet genoeg in contact met elkaar. Dat zorgt ervoor dat ze elkaar niet goed begrijpen. Met de coöperatie willen wij het vertrouwen tussen boer en burger terugwinnen.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (BV) #692433
Gebruikt, € 9.082
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692289
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692148
Gebruikt, € 6.966
-
MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Vrijdag23° / 15°5 %
-
Zaterdag25° / 15°0 %
-
Zondag28° / 16°5 %