GLB jaar later van start
Het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) wordt pas op 1 januari 2015 ingevoerd. Dat zei minister Henk Kamp van EZ deze week in de Tweede Kamer.
Na het mislukken van EU-top in november over de eurobegroting werd al duidelijk dat invoering van het GLB in 2014 moeilijk haalbaar zou worden. Zelfs EU-landbouwcommissaris Dacian Ciolos liet deze week weten het tijdschema voor invoering erg krap te vinden.
Toeslagrechten
Voor de boeren die nu een toeslagrecht hebben, is dat gunstig, al moeten ze in 2014 al rekening houden met een verlaging van hun toeslagrecht door de druk op het EU-budget 2014-2020. De kans dat de overgang doorloopt tot 2020-2021, lijkt nu wel groter te worden.
De EU-landbouwministers moeren nog instemmen met het uitstel. Het kan zijn dat Midden- en Oost-Europese landen daarbij dwarsliggen. Zij hebben met de invoering van het nieuwe GLB het meest te verdienen.
LTO blij met uitstel
LTO is blij dat er uitstel aan lijkt te komen. ‘We hebben in november al gepleit voor het uitstellen van de invoering’, zegt LTO-voorzitter Albert Jan Maat. ‘Ik ben blij dat de Nederlandse regering zich hier nu bij aansluit.
? Lees meer hierover in de Nieuwe Oogst van vandaag, edities LTO Noord..
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-

T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone KW 6.40/6 schudder (BIE) #775108
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Woensdag3° / 0°10 %
-
Donderdag2° / 0°60 %
-
Vrijdag5° / -2°20 %














