Gans en vos bestrijden in natuurgebied
Beheer en schadebestrijding van ganzen en vossen in en om Natura-2000 gebieden blijkt wel degelijk mogelijk.
Maar dat kan alleen als er rekening wordt gehouden met de beschermde diersoorten van het Natura 2000-gebied. Dit blijkt uit een onderzoek dat een extern in opdracht van de provincie Noord-Holland heeft verricht.
Negatieve effecten
De provincie heeft het bureau gevraagd of en zo ja, hoe de bestrijding van ganzen en vossen binnen en rondom drie Natura 2000-gebieden plaats kan vinden, zonder dat dit significant negatieve effecten heeft op de Natura 2000-soorten.
Het gaat om polder Zeevang, Abtskolk en de Putten en het Naardermeer.
Uitvoeringsplannen
Het rapport geeft belangrijke informatie voor de beoordeling of beheer- en schadebestrijdingsmaatregelen schadelijk zijn voor de beschermde natuur. Dit verschilt per gebied.
Het onderzoek geeft input voor het opstellen van de uitvoeringsplannen voor beheer en schadebestrijding door de Faunabeheereenheid en voor de Natura 2000-beheerplannen die de provincie opstelt.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 1515 (MOL) #781414
Gebruikt, P.O.A.
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (ETT) #24505
Gebruikt, € 9.750
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #781555
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Vrijdag18° / 12°90 %
-
Zaterdag18° / 13°35 %
-
Zondag18° / 12°15 %













