Helft suikerbieten gerooid
Van het Nederlandse bietenareaal was begin deze week 51% gerooid. Het percentage nog te rooien areaal ligt iets hoger dan voorgaande jaren. Dat komt door de wat latere campagnestart en de natte omstandigheden.
Vooral in de hele westelijke helft van Nederland viel veel neerslag. Op sommige plekken in oktober bijna 200 millimeter. In de eerste week van november kwam daar nog tot 60 millimeter bij.
Het tarrapercentage steeg daardoor naar gemiddeld 11% landelijk, met uitschieters tot 15% in Noord-Holland.
Suikergehalte
Het weer heeft ook effect op het suikergehalte. Dat stijgt eigenlijk niet meer en lijkt zich voorlopig te stabiliseren op 17,4 à 17,5%. Dat zou kunnen leiden tot een gemiddelde van 17,1% over de hele campagne.
De fabrieken hebben tot begin deze week volgens plan ruim 40% van de bieten verwerkt. De 2 Nederlandse fabrieken verwerken samen zo'n 45.000 ton bieten per dag.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-
JOHN DEERE X370 ZITMAAIER (HIL) #692964
Gebruikt, € 7.261
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (HIL) #692562
Gebruikt, € 6.966
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %