Sierteelt mogelijk in GLB
Boom-, bollen- en andere siertelers kunnen mogelijk aanspraak maken op de basis- vergroeningspremies van het nieuwe GLB dat in 2014 van kracht wordt. Nederland zet daarop in tijdens de onderhandelingen in Brussel.
Dat meldde topambtenaar Herman Snijders van het ministerie van EL&I gisteren bij een bijeenkomst van LTO Noord-afdeling Duin- en Bollenstreek in Rijnsburg.
Vooralsnog kunnen alleen akkerbouwers en veetelers van de Europese toeslagrechten gebruik maken. Zoals het er nu voor staat, wordt dat uitgebreid met gespecialiseerde groente-, fruit- en wijnteelt. Bollen- en vaste plantentelers horen daar niet bij.
Voorwaarden
Toch denkt Snijders dat niet veel bollentelers gebruik gaan maken van de hectarepremie vanwege de voorwaarden die daaraan kleven. ‘Zit u te wachten op een premie van € 250, met daaraan gekoppeld 7% braakliggend?’, hield de topambtenaar de zaal met zo'n 40 bollentelers voor.
Snijders schatte grofweg dat boeren vanaf 2014 gemiddeld ongeveer € 370 per hectare toeslag kunnen krijgen. Die bestaat uit een basispremie van € 250 plus een vergroeningspremie van € 120.
Plattelandsontwikkeling
De topambtenaar wees er verder op dat zowel PvdA als VVD bevordering van innovatie en duurzaamheid in hun verkiezingsprogramma hebben staan. Het nieuwe GLB biedt de mogelijkheid 10% van het beschikbare budget in te zetten voor pijler 2, de plattelandsontwikkeling waar innovatie onderdeel van uitmaakt.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland VD 100 ploeg (REU) #781447
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155R (ZIJ) #705387
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (REU) #778490
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland frontgewichten
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %











