Zuinig aan met steun jonge boeren
De overheid probeert dit jaar de beschikbare investeringsteun voor jonge boeren zo efficiënt mogelijk te besteden. Dan kunnen er wellicht toch nog meer jongeren worden geholpen.
Dat blijkt uit antwoorden van staatsecretaris Henk Bleker (EL&I) op Kamervragen van Elbert Dijkgraaf (SGP). Die drong aan op een ruimer budget en een hoger plafond per aanvraag.
Bleker laat weten dat de beschikbare € 5,3 miljoen echt het meest haalbare is. Aanvankelijk was er zelfs maar € 2,8 miljoen voor gereserveerd, dankzij een motie van CDA en VV is daarnaast € 2,3 miljoen uit de reserves van EL&I gehaald.
Niet haalbaar
Vorig jaar was nog € 8 miljoen beschikbaar voor de jonge ondernemers. 'In het licht van de bezuinigingen is een vergelijkbaar (of hoger) budget als in 2011 niet haalbaar', laat de staatssecretaris weten.
Van cofinanciering door de Europese Unie is dit jaar ook geen sprake. Het budget dat Brussel daarvoor heeft, is de afgelopen jaren al opgebruikt.
Meer honoreren
Bleker heeft daarom besloten tot verlaging van het maximale investeringsbedrag per aanvraag. Dat biedt ruimte om meer aanvragen van jonge ondernemers te honoreren, zo antwoord hij Kamerlid Dijkgraaf.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere X948 zitmaaier (MOL) #31306
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER MY2026 (MOL) #781568
Gebruikt, P.O.A.
-

Voorlader Quicke X4S met console
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TN75VA
2005, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











