Bestemmingsplan Emmen schiet tekort
LTO Noord is nog ontevreden over het conceptbestemmingsplan Buitengebied voor gemeente Emmen. Volgens LTO blijven de standaard bouwblokken te klein.
Boeren kunnen in de huidige opzet een bouwblok krijgen van 1 hectare. Willen ze de bedrijfsgebouwen uitbreiden tot 1,5 hectare, dan moet daar een aparte procedure voor worden gevoerd.
De opzet is niet meer dan deze tijd, constateert LTO Noord. 'Anderhalve hectare zou de standaard grootte moeten zijn. Dan kunnen de bedrijven zich normaal ontwikkelen', stelt beleidsadviseur Roel Visser.
'Als de huidige plannen niet worden aangepast, volgen bij iedere uitbreiding lange procedures voor agrariërs. En de ruimtewinst die er dan uit komt, is maar beperkt', geeft hij aan.
Bloembollen
Een eerder strijdpunt, een verbod op de teelt van bloembollen in het buitengebied, is wel door gemeente Emmen uit het concept geschrapt.
LTO Noord dient nog een zienswijze in om de standaard bouwblokgrootte alsnog aangepast te krijgen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (MM) #692982
Gebruikt, € 9.231
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (BV) #692157
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %