Syngenta: maximaal 4 keer Shirlan
Gewasbeschermingsmiddelenfabrikant Syngenta adviseert aardappeltelers om dit jaar maximaal 4 keer met het fungicide Shirlan te spuiten. Dit moet de verdere ontwikkeling van Green33-groep (phytophthora) voorkomen.
Syngenta adviseert om te starten met 6 bespuitingen Revus en rond de bloei over te schakelen op maximaal 4 bespuitingen Shirlan. Gebruik altijd de volle dosering van 0,4 liter Shirlan per hectare, luid het advies.
Het aangepaste advies, beperkt het gebruik van Shirlan. Dit volgt op de vondst van een minder gevoelige Green33-groep in de phytophthora-populatie. Syngenta denkt dat door een reductie van het aantal Shirlan-bespuitingen de verdere ontwikkeling van Green33 is te voorkomen.
Overbruggingsadvies
Volgens Syngenta zijn er nog veel zaken niet bekend rondom Green33. Omdat Syngenta geen risico’s wil lopen met de bestrijding van phytophthora, adviseert de fabrikant een beperktere inzet van Shirlan. Syngenta spreekt van een overbruggingsadvies voor 2012.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T7.220 AutoCommand
2016, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (HAE) #781519
Gebruikt, P.O.A.
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Woensdag18° / 12°70 %
-
Donderdag17° / 11°60 %
-
Vrijdag19° / 11°20 %










