Kamer: uitleg Europese procedure Hedwige
De Tweede Kamer wil uitleg van het kabinet over het besluit van de Europese Commissie om een procedure te starten tegen Nederland over de Hedwigepolder. Nederland had eerder beloofd die onder water te zetten.
'Een inbreukprocedure uit Brussel kan Nederland boetes en sancties kosten, terwijl ontpolderen al jarenlang de goedkoopste en beste oplossing is', stelde D66-Kamerlid Stientje van Veldhoven vandaag.
De Tweede Kamer keerde zich onlangs tegen een alternatief van EL&I-staatssecretaris Henk Bleker om een deel van de polder onder water te zetten. Maar ook om verder op een andere manier te voldoen aan het natuurherstel als gevolg van de verdieping van de Westerschelde.
Volledige ontpoldering
Voor volledige ontpoldering is eveneens onvoldoende steun. Het demissionaire kabinet wil het onderwerp over de verkiezingen tillen.
PVV-leider Geert Wilders reageerde vandaag met afschuw op de 'dreigbrief' uit Brussel. 'De PVV laat zich niet dicteren door Europa over de inrichting van ons land.'
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (REU) #777371
Gebruikt, € 3.395
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (ETT) #781534
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3025E COMPACTTREKKER (DAT) #781766
Gebruikt, P.O.A.
-

Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°10 %
-
Zondag19° / 11°10 %
-
Maandag21° / 10°10 %











