Kippen als vuilnisman in Frans dorp
Een dorp in het noordwesten van Frankrijk heeft een slimmigheidje bedacht om het huisvuil te verminderen. Elk huishouden krijgt 2 kippen om het groente, fruit en tuinafval op te peuzelen.
Het dorpje Pince, met 200 inwoners, bedacht het idee als bezuiniging op het ophalen van het huisvuil. Het moet gezinnen ook helpen in deze economisch lastige tijd, zei burgemeester Lydie Pasteau.
'We verminderen zo de afvalberg, maar het is ook leerzaam voor kinderen en helpt gezinnen om geld te besparen, gezien de stijgende prijzen voor eieren', zei ze.
Eieren
Elke kip kan jaarlijks tot 150 kilo vuil eten en circa 200 eieren leggen. Gezinnen die willen meedoen, krijgen de 'vuilniskippen' in september geleverd.
'Met een prijs van € 8 à € 10 per kip zijn de kosten voor de gemeente beperkt', zei de burgemeester. 'Een goede investering.'
Al 20 huishoudens in het dorpje hebben zich bij haar aangemeld.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (MID) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (HIL) #778129
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6210R trekker (ZUI) #501512
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6150R trekker (WOL) #58219
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°5 %
-
Zondag20° / 10°5 %
-
Maandag20° / 11°5 %











