Kamer: weg met schappen
De Tweede Kamer heeft uitgesproken dat alle product- en bedrijfschappen opgeheven moeten worden. Een motie van VVD, SP, PVV en D66 is vanmiddag aangenomen.
De motie vraagt de regering om binnen 6 maanden een wetsvoorstel te presenteren voor aanpassing van de Wet op de bedrijfsorganisatie. Daar moet een concreet voorstel bij voor de afbouw van de schappen en voor het onderbrengen van de wettelijke taken en de activiteiten van publiek belang.
Met dit verzoek legt de Kamer de plannen van minister Henk Kamp (SZW) terzijde. Die wilde zich beperken tot een afslanking van de schappen. Ze zouden zich alleen nog bezig mogen houden met wettelijke taken en activiteiten van publiek belang.
Applaus
Na het aannemen van de motie klonk op de publieke tribune luid applaus. Het is overigens nog niet bekend of het kabinet de motie gaat uitvoeren. Wel is duidelijk dat opheffing van de schappen de rijksoverheid op extra kosten jaagt. De Kamer heeft niet aangegeven waar dat geld vandaan moet komen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Toro Proline H800 (HAE) #783514
Gebruikt, € 13.500
-

Valtra N121
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (HAE) #782220
Gebruikt, € 161.500
-

Kverneland Taarup 80110 schudder
2010, € 7.250
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag25° / 16°30 %
-
Zaterdag25° / 12°0 %
-
Zondag27° / 13°5 %










