Ruimte in afzet biologische varkens
Er zijn goede kansen voor varkenshouders die willen omschakelen naar biologisch. De vraag is structureel hoger dan het aanbod. Er is ruimte voor 150 tot 200 vleesvarkens extra per week.
De 50 varkenshouders die verenigd zijn in de Vereniging Biologische Varkenshouders (VBV) produceren nu samen zo'n 1400 vleesvarkens per week. 'De markt heeft behoefte aan 150 tot 200 vleesvarkens per week extra', aldus Maurits Steverink van de Task Force Marktontwikkeling Biologische Landbouw.
Groei
De afzetmarkt in Nederland voor biologische vleeswaren groeit al jaren en vers varkensvlees laat ook een goede groei zien in 2011. Voor beide marktsegmenten is de omzetgroei in supermarkten ruim 35% in de eerste helft van 2011. Ook de afzet in het buitenland loopt goed.
Voor boeren die zich willen oriënteren op omschakelen, hebben Bionext en de Task Force Marktontwikkeling Biologische Landbouw een speciale www.biologischondernemen.nl. website ontwikkeld.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (STE) #781573
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 (SMI) #708928
Gebruikt, € 148.500
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (HAE) #31196
Gebruikt, € 13.948
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Woensdag25° / 17°20 %
-
Donderdag19° / 17°75 %
-
Vrijdag19° / 11°0 %











