Minder dierproeven in 2010 in Nederland
Het aantal dierproeven in Nederland is vorig jaar gedaald. Dat blijkt uit cijfers van de nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (nVWA).
Vorig jaar zijn 575.278 proeven op dieren uitgevoerd. Dat is 2,9% minder dan in 2009. Het ging vooral om proeven met ratten.
Ruim de helft van de proeven werd uitgevoerd voor wetenschappelijk onderzoek en een derde voor onderzoek voor de ontwikkeling, productie of controle van vaccins, geneesmiddelen en medische of veterinaire producten. Om de mogelijke schadelijkheid van stoffen te onderzoeken werd 6,1% van de dierproeven verricht. Daarnaast werd 3,4% uitgevoerd voor onderwijs en training en 1,5% voor diagnostiek.
Waarschuwingen
De nVWA heeft 550 inspecties uitgevoerd. Daarbij zijn 3 schriftelijke waarschuwingen uitgedeeld. Deze hadden betrekking op het verzorgen en behandelen van proefdieren en het aantekenen van bijzonderheden in de proeven.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (SOM) #692146
Gebruikt, € 7.054
-

KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (BIE) #777839
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











