PvdD eist stilleggen bouw kolencentrale
De Partij voor de Dieren (PvdD) eist vandaag in een debat met EL&I- staatssecretaris Henk Bleker dat hij de bouw van de RWE-kolencentrale in de Eemshaven per direct stillegt.
'Bleker is eindverantwoordelijk voor de bescherming van de natuur in Nederland. Hij moet Gedeputeerde Staten van Groningen tot de orde roepen en ingrijpen om het Werelderfgoed van de Waddenzee te beschermen', zegt PvdD-Tweede Kamerlid Esther Ouwehand.
De Tweede Kamer vergadert vanmorgen over de vergunningverlening van de kolencentrale. Dat gebeurt op initiatief van de Partij voor de Dieren.
Natuurvergunning
De Raad van State vernietigde eind augustus de natuurvergunning van de kolencentrale van Essent in de Eemshaven. Volgens de PvdD is de vergunning afgegeven zonder dat goed in kaart was gebracht wat de gevolgen van deze vervuilende centrale zijn voor het unieke ecosysteem van de beschermde Waddenzee en de Eems-monding.
Gedeputeerde Staten van Groningen (GroenLinks, D66, PvdA en VVD) besloten eind september de bouw toch toe te staan en gaven daarvoor een gedoogvergunning af.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz-Fahr schudder
Gebruikt, € 1.500
-

Valtra S 353
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 130 trekker (REU) #779416
Gebruikt, € 115.000
-

John Deere 8320RT trekker. (HIL) #28525
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Woensdag24° / 17°50 %
-
Donderdag19° / 12°70 %
-
Vrijdag20° / 11°20 %











