Stadjer zoekt graanboeren
Geert Lameris uit Groningen wil de strokartonindustrie weer tot leven laten komen in verhalen, foto’s, films, kunst en theater.
De landbouw was van grote betekenis voor de strokartonindustrie in Groningen. 'Groninger graanboeren waren voorlopers op het gebied van duurzaamheid en zijn belangrijk geweest voor wetenschap en technologie.'
In de tweede helft van de 19e en het begin van de 20e eeuw verrezen 20 strokartonfabrieken in Groningen. In de jaren '60 en '70 van de vorige eeuw moesten de fabrieken vanwege de slechte milieu-omstandigheden sluiten. Oud papier werd de vervanger van strokarton.
Museumhuis Groningen
Stadjer Geert Lameris maakte in samenwerking met Museumhuis Groningen en met steun van de provincie er een www.terugnaardetoekomst.nl/project van: de mensen van de strokarton.
Zijn boek De gezichten van de toekomst, kwam begin dit jaar uit. Het gaat over de pas gerestaureerde strokartonfabriek De Toekomst in Scheemda, een rijksmonument. Nu zoekt hij verhalen van andere strokartonfabrieken in Groningen.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Noord
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MG) #692688
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZOB) #692298
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X950R (SO) #694589
Gebruikt, P.O.A.
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %
-
Zaterdag24° / 13°20 %