Goed kwartaal ForFarmers mede door overnames
Veevoerconcern ForFarmers heeft het eerste kwartaal van 2026 afgesloten met een opvallende winststijging en een flink toegenomen afzetvolume. Dit komt vooral door een succesvolle overnamestrategie en efficiënter risicomanagement. De autonome groei staat onder druk.
De cijfers die de veevoedergigant in het Gelderse Lochem donderdag presenteerde, spreken op het eerste gezicht van een krachtig herstel. Het bedrijfsresultaat schoot met maar liefst 70,8 procent omhoog naar 27,5 miljoen euro.
De toename van het totale afzetvolume met 9,3 procent naar 2,8 miljoen ton komt vooral door groei in activiteiten, zoals het financieel samenvoegen van de financiële cijfers van de joint venture in Duitsland en de overname van het Nederlandse Beukelaar Diervoeders. Zonder deze aankopen bleven de volumes bijna gelijk, met een krimp van een 0,5 procent. Het cruciale mengvoervolume daalde op autonome basis zelfs met 1,1 procent.
Dierziekten
ForFarmers stelt dat de sector in zijn greep wordt gehouden door factoren buiten hun macht. In alle landen waar het bedrijf actief is, hadden dierziekten zoals vogelgriep een ‘forse impact’. In Nederland eisen de stoppersregelingen in de varkenshouderij bovendien hun tol, waardoor de natuurlijke vijver waarin het bedrijf vist, simpelweg kleiner wordt.
De winstgevendheid werd dit kwartaal gered door een verbeterde winstbijdrage van reststromen en een scherp inkoopbeleid. Dat laatste is essentieel, aangezien geopolitieke spanningen de prijzen voor energie en grondstoffen flink opdrijven.
Hoewel de omzet autonoom daalde met 4,7 procent door lagere grondstofprijzen ten opzichte van vorig jaar, wist het veevoerconcern de brutowinstmarge toch te verhogen. De brutowinst steeg met 17,3 procent naar 161,8 miljoen euro. Op autonome basis is dit een stijging van 10,3 procent.
Lees ook: Recordomzet en -winst ForFarmers
Om de krimp in de West-Europese thuismarkt op te vangen, zet ForFarmers vol in op expansie. De aandeelhouders hebben inmiddels groen licht gegeven voor een grote joint venture met KPS in Polen. De afronding hiervan wordt in het derde kwartaal van dit jaar verwacht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Juwel 8V N100 wentelploeg (ZUI) #779395
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7600 (ZIJ) #696750
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7R 270 () #696899
Gebruikt, P.O.A.
-

Joskin weidebloter 2.75 mtr
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Vrijdag17° / 5°10 %
-
Zaterdag21° / 7°10 %
-
Zondag21° / 9°20 %














