Suikerprijs daalt na scherpe oliecorrectie
De suikerprijzen zijn in de afgelopen week stevig gedaald. Zowel witte suiker in Londen als ruwe suiker in New York zakten naar een meerweeks dieptepunt. De markt werd vooral gedrukt door nieuws over het Indiase exportbeleid en hogere productiecijfers en een scherpe correctie van de olieprijs.
De grondstoffenbeurs in Londen sloot deze week 412,30 dollar per ton witte suiker, een daling van ruim 5 procent ten opzichte van de week daarvoor. Ook Het meicontract voor ruwe suiker in New York daalde deze week met ruim 8 procent naar een prijs van 13,75 dollarcent per pound.
Aanleiding voor deze daling waren de berichten vanuit zowel India als de oliemarkt. Zo verklaarde de Indiase voedselminister dinsdag dat de regering dit jaar geen plannen heeft om de suikerexport te verbieden. Daarmee nam de verwachting af dat India meer suiker zou omleiden naar ethanolproductie na de verstoringen op de oliemarkt. De suikerprijs stond al onder druk doordat Indiase coöperaties vorige week meldden dat de suikerproductie in de periode oktober tot en met maart met 9 procent is gestegen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder.
Dalende Olieprijs
De beweging op de energiemarkt speelde eveneens een cruciale rol. Na de sterke stijging eind maart volgde deze week een forse daling van de olieprijs. Ruwe-Brent olie daalde deze week met bijna 14 procent naar een prijs van ruim 94 dollar per vat. Lagere olie- en ethanolprijzen reduceren de prikkel voor suikerproducenten om riet te verwerken tot biobrandstof. Een teleurstellende ontwikkeling op een ruime suikermarkt. Daarmee slaat de eerder positieve koppeling tussen olie en suiker nu om in een negatieve factor.
De prijszwakte van de afgelopen twee weken volgt op een stevige stijging eerder dit jaar. Toen wist de suikerprijs zich vanaf de februaribodem meer dan 15 procent te herstellen op de grondstoffenbeurs in Londen. Die stijging is inmiddels verdampt. De witte suikerprijs in Londen staat nu 1 procent lager dan de laatste dag voordat het conflict in het Midden-Oosten begon. Op korte termijn blijft de markt kwetsbaar, zolang het aanbod ruim is en energieprijzen onder druk staan.
Inzaai Suikerbieten
Ondanks het neerwaartse sentiment zijn de voorbereidingen op de Nederlandse akkers in volle gang. Tot en met het begin van deze week is in Nederland bijna 28 procent van het areaal suikerbieten ingezaaid. Vooral in Zeeuws-Vlaanderen de bietentelers al een grote slag geslagen hebben met de inzaai van ongeveer 70 procent van het areaal.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 220 trekker (MAA) #693695
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6120M trekker (OLD) #779849
Gebruikt, € 89.500
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE 6230 TRACTOR (OLD) #706375
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zondag14° / 4°10 %
-
Maandag14° / 6°20 %
-
Dinsdag15° / 5°20 %














