De Heus opent voerfabriek in Kenia

Diervoederproducent De Heus heeft in het Keniaanse Athi River een voerfabriek geopend met een jaarlijkse capaciteit van 240.000 ton. Hiermee versterkt het Nederlandse familiebedrijf zijn positie in Oost-Afrika en zet het een belangrijke stap in de verdere ontwikkeling van de regionale landbouwsector.

De Heus heeft een voerfabriek gebouwd in Kenia.
© Marcel Berendsen
De totale investering bedroeg 3 miljard Keniaanse shilling, oftewel 19,8 miljoen euro. De fabriek in Athi River, Machakos County, is uitgerust met moderne installaties. Er zal hier voer worden geproduceerd voor pluimvee, varkens en rundvee. Voor de bouw en inrichting maakte De Heus gebruik van lokale vakmensen, aangevuld met technische expertise uit andere Afrikaanse vestigingen.

Het bedrijf investeerde sterk in kennisoverdracht, zodat het Keniaanse team zelfstandig hoogwaardig voer kan produceren. Met de opening van de nieuwe fabriek creëert het Nederlandse bedrijf 280 banen. De nieuwe vestiging moet boeren in de regio toegang bieden tot stabiele voerstromen, die leiden tot betere dierprestaties. Ook helpen de Keniaanse medewerkers, verspreid over 35 verkooppunten, boeren met praktische begeleiding voor een optimale bedrijfsvoering op het boerenerf.


Groei in Afrika

De uitbreiding in Kenia past in de bredere Afrikastrategie die De Heus de afgelopen jaren stevig heeft ingezet. Het bedrijf opende onlangs een visvoerfabriek in Oeganda en een tweede veevoerfabriek in Ivoorkust. Verdere investeringen in Oost-Afrika worden voorbereid.

Bestuursvoorzitter Co de Heus van De Heus benadrukt dat het bedrijf inzet op duurzame groei die lokaal verankerd is. 'De missie is om boeren en gemeenschappen te ondersteunen door internationale kennis te combineren met inzicht in lokale omstandigheden. Deze fabriek stelt Keniaanse boeren in staat om duurzamer te werken, hogere productiviteit te behalen en hun welvaart te vergroten.'


Tegelijkertijd bouwt De Heus internationaal aan zijn positie als een van de grotere spelers in diervoeding, actief in meer dan twintig landen. Met lokaal verankerde productie, technische ondersteuning op boerderijniveau en voortdurende innovatie wil het familiebedrijf veehouders helpen duurzamer en efficiënter te produceren. Tegelijkertijd wil het bedrijf bijdragen aan betere wereldwijde voedselzekerheid en professionalisering van de veehouderij.

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Zondag
    12° / 8°
    80 %
  • Maandag
    12° / 7°
    70 %
  • Dinsdag
    14° / 7°
    50 %
Meer weer