'Ik ben trots op deze mooie sector'
Het jaar 2026 is begonnen. En een nieuw jaar roept altijd een zweem van verwachting op. Wat gaat er komen? Welke kansen dienen zich aan? Welke onzekerheden blijven? En welke keuzes worden onvermijdelijk?
Persoonlijk wordt het sowieso een boeiend jaar. Op woensdag 1 april 2026 begin ik als voorzitter bij vakbond CNV. Dat betekent dat ik, na ruim zeven jaar, afscheid neem als algemeen directeur van LTO Nederland. Met recht kan ik zeggen dat het turbulente jaren waren.
In mei 2019 begon het stikstofdossier, na een inmiddels beruchte uitspraak van de Raad van State. Nog datzelfde jaar volgden grootschalige boerenprotesten. In 2022 werd Johan Remkes gevraagd om de relatie tussen sector en overheid te helpen herstellen. Dat mondde uit in een poging om tot een landbouwakkoord te komen, die helaas strandde in 2023. Daarbovenop kwamen meerdere verkiezingen voor de Tweede Kamer en Provinciale Staten.
Hoewel het stikstofdossier veel aandacht vroeg, is er ook veel gebeurd op andere dossiers. Van het Convenant dierwaardige veehouderij tot het plan Gewasbescherming 2030. Van ruimtelijke ordening tot natuur, klimaat en energie. Van bodem en water tot arbeidsmarkt en belastingdruk. En dan zijn er nog de vele sectorspecifieke vraagstukken die dagelijks aandacht vroegen.
Ik ben trots op wat er is neergezet door betrokken leden, hardwerkende bestuurders en gemotiveerde collega’s
Tegelijkertijd is er gebouwd aan een sterke vereniging. LTO-organisaties werken nauw samen, sectoren weten elkaar beter te vinden en LTO Nederland is een serieuze gesprekspartner op alle relevante niveaus. Ik ben trots op wat er is neergezet door betrokken leden, hardwerkende bestuurders en gemotiveerde collega’s.
Met het vertrouwen dat LTO Nederland er goed voorstaat, ga ik verder bij CNV. Maar mijn verbondenheid met boeren en tuinders zal blijven. Via deze weg wil ik iedereen danken die mij in de afgelopen jaren heeft gedragen, en soms ook een beetje heeft moeten verdragen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 360M
2014, P.O.A.
-

7635
Gebruikt, € 17.500
-

John Deere 6125R trekker (REU) #90622
Gebruikt, P.O.A.











