Arla verlaagt de melkprijs voor januari met ruim 4 euro
Arla verlaagt de melkprijs voor conventionele melk in januari met ruim 4 euro. Daarmee komt de voorschotprijs in Nederland uit op 40,35 euro per 100 kilo, exclusief btw. De prijs voor biologische melk stijgt iets, tot 66,87 euro per 100 kilo.
De voorschotprijzen gelden voor melkleveringen met 4,45 procent vet en 3,58 procent eiwit en zijn inclusief de toeslagen voor kwaliteit, logistiek, de Klimaatcheck, de duurzaamheidstoeslag van Arla Foods en ggo-vrije melkproductie. De grondstofmelkprijs, exclusief toeslagen, komt uit op 36,98 euro. Voor biologisch is dit 64,94 euro.
Meerdere zuivelverwerkers verlagen hun melkprijs voor de komende maand. Dit komt onder meer door het gestegen aanbod als gevolg van het gunstige weer, de hoge melkprijzen en het wegvallen van de impact van het blauwtongvirus. Dit virus zorgde ook voor een verschuiving van de afkalfperiode, wat het aanbod in de tweede helft van 2025 heeft verhoogd. Ook in de Europese Unie nam het melkaanbod fors toe, meldt ZuivelNL.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (REU) #778490
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-

John Deere 6130R AP (DAA) #704763
Gebruikt, P.O.A.
-

Case JX 80 trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Weer
-
Zaterdag29° / 15°0 %
-
Zondag29° / 16°0 %
-
Maandag29° / 14°0 %
















