Defensie oefent met helikopters boven ZLTO-gebied

Twee Chinook-transporthelikopters van het Defensie Helikopter Commando (DHC) gaan van maandag 17 november tot en met donderdag 20 november oefenen in het ZLTO-gebied. Dat meldt de belangenbehartiger.

Defensie+oefent+met+helikopters+boven+ZLTO%2Dgebied
© Ton van Belkum

Tijdens de oefening trainen defensiemedewerkers van het 298 Transport Squadron in een scenario waarin de samenwerking en integratie met grondeenheden centraal staan. 'De helikopters kunnen zichtbaar en hoorbaar zijn in een deel van ons werkgebied tijdens deze dagen' stelt ZLTO.

In omstandigheden waarbij sprake is van een verhoogde dreiging is vliegen op hoogte geen optie. Helikopters moeten daardoor laag blijven om zich te verschuilen. 'Dekking zoeken doen zij op lage hoogte achter obstakels, zoals een rij bomen, een bosperceel of heuvel. Hierdoor kunnen zij ongezien hun missie uitvoeren en buiten het radarbeeld van de tegenstander blijven', licht de belangenorganisatie toe.


Laagvlieggebied

Laagvliegen en gebruikmaken van de dekking van het terrein is een manier van zelfbescherming voor helikoptervliegers. Dit vraagt om specifieke training en ervaring, zodat zij tijdens inzet in iedere situatie en omgeving juist kunnen handelen.

Om deze tactische procedures te oefenen, is een tijdelijk laagvlieggebied aangevraagd voor deze oefening in Zuidoost-Nederland. Deze ontheffing is nodig, zodat kan worden geoefend met het tactisch verplaatsen op lage hoogten, met als doel operationeel gereed te zijn voor toekomstig optreden. In een laagvlieggebied mogen helikopters tot op grasspriethoogte vliegen.


Overlast melden

Tijdens de oefening worden gebieden met aaneengesloten bebouwing, industrie- en havengebieden zoveel mogelijk vermeden. 'Operationele maar ook klimatologische omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat oefeningen anders verlopen dan vooraf aangekondigd', benadrukt ZLTO. Op de website van Defensie kan overlast worden gemeld via het online klachtenformulier.

De helikopteroefening vindt plaats binnen de volgende tijden:

  • Maandag 17 november 11.30 tot 16.00 uur
  • Dinsdag 18 november 9.00 tot 13.30 uur
  • Woensdag 19 november 9.00 tot 13.30 uur
  • Donderdag 20 november 11.30 tot 16.00 uur

De operationele informatie zoals exacte tijden en locaties maakt het DHC vooraf niet bekend. Vlak voor de oefening wordt een bericht op X geplaatst waarin wordt aangeven dat er wordt gevlogen in het aangewezen gebied via @dhcluchtmacht en @Kon_Luchtmacht.

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Zaterdag
    10° / 9°
    70 %
  • Zondag
    8° / 7°
    10 %
  • Maandag
    9° / 3°
    20 %
Meer weer