Raad EU wil drempels verlagen voor handel voedingsproducten met Oekraïne

Waarschijnlijk komt er een verlaging of afschaffing van douanerechten tussen Oekraïne en de Europese Unie (EU) op verschillende agrovoedingsproducten. De Raad van de Europese Unie heeft daar maandag een positief standpunt over ingenomen.

Raad+EU+wil+drempels+verlagen+voor+handel+voedingsproducten+met+Oekra%C3%AFne
© Europese Unie

De Raad van de Europese Unie, bestaande uit de ministers van Buitenlandse Zaken van alle EU-lidstaten, bekrachtigde hiermee het standpunt dat de EU in het Associatiecomité EU-Oekraïne (in handelssamenstelling) zal innemen.

Een belangrijke voorwaarde voor de versoepelde markttoegang is dat Oekraïne zich geleidelijk aanpast aan de EU-productienormen voor dierenwelzijn, gewasbeschermingsmiddelen en diergeneesmiddelen Daarnaast wordt een beschermingsmechanisme ingesteld dat beide partijen kunnen activeren in geval van marktverstoring.


Gevoelige producten

De overeenkomst zorgt er ook voor dat de markttoegang voor de meest gevoelige producten, zoals suiker, pluimvee, eieren, tarwe, mais en honing, beperkter en geleidelijker blijft. Volledige liberalisering wordt alleen overwogen voor bepaalde niet-gevoelige producten, zoals melk en melkproducten.

'We helpen Oekraïne militair en financieel, maar we moeten hen ook helpen door handelsliberalisering te bevorderen', verklaart Lars Løkke Rasmussen, de Deense minister van Buitenlandse Zaken, de overeenkomst. 'Zowel de EU als Oekraïne zullen profiteren van de afschaffing van douanerechten, wat zal leiden tot duurzame economische stabiliteit, duurzame handelsbetrekkingen en verdere Oekraïense integratie in de Unie.'

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Woensdag
    16° / 12°
    10 %
  • Donderdag
    15° / 10°
    15 %
  • Vrijdag
    14° / 10°
    10 %
Meer weer