Ruim zesduizend mensen op de knietjes tijdens Nationale Aardappelrooidag
De vijfde editie van de Nationale Aardappelrooidag heeft zaterdag naar schatting 6200 bezoekers naar de tien deelnemende locaties getrokken. Ze rooiden eigenhandig in totaal 21.500 kilo piepers.
De Nationale Aardappelrooidag is een initiatief van de Nederlandse Aardappel Organisatie (NAO) en vierde dit jaar haar vijfjarig jubileum. De dag wordt mede mogelijk door de Vereniging voor de Aardappelverwerkende Industrie (Vavi). Dit jaar was het thema 'Spierballen kweken': de aardappel geeft energie.
Voor het eerst vond dit jaar ook het NK Aardappelrooien plaats tijdens de rooidag. De titel Snelste rooier van Nederland ging naar Jorrit Kooijstra, die bij Boerderijwinkel Bij LaVicke in het Groningse Lauwerzijl met de hand 5 kilo aardappelen in 38,4 seconden wist te rooien.
Naast noeste arbeid kregen de bezoekers ter plekke ook uitleg over de teelt en oogst van aardappelen. Na afloop namen ze een tas zelf gerooide aardappelen mee naar huis.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 320M
2011, P.O.A.
-

John Deere 6.150R Direct Drive
2015, P.O.A.
-

Fendt 312LSA m fronthef+pto
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 220 AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Zaterdag2° / -2°20 %
-
Zondag2° / -4°60 %
-
Maandag6° / 0°60 %

















