Familie dopt boontjes zelf in Weekend van het Varken

Varkenshouders Tom en Marlieke Geijsel doen voor de tweede keer mee aan het Weekend van het Varken. Op zondag 14 september pakt Geijsel Varkens uit op het vermeerderingsbedrijf in het Drentse Een-West, nabij het drieprovinciepunt met Groningen en Friesland.

Familie+dopt+boontjes+zelf+in+Weekend+van+het+Varken
© Marcel Berendsen

De varkenshouders startten deze week met de voorbereidingen om hun bezoekers laagdrempelig kennis te laten maken met varkens en de varkensvleesproducten die zij in hun winkel verkopen. Daarnaast houden ze een boerenmarkt met kleine ondernemers uit de regio en worden BIG Challenge-spullen verkocht.

'Tom gaat voor de derde keer via dat agrarisch collectief meedoen aan de Alpe d'Huzes, ik voor de tweede keer', vertelt Marlieke Geijsel. 'We zijn met het BIG Challenge-virus besmet, maar zomaar samen een week ertussenuit is lastig. Helaas kwam de ziekte dit jaar wel erg dichtbij. Toen hebben we ons meteen weer ingeschreven. Opgeven is geen optie.'

Tijdens het Weekend van het Varken willen de ondernemers echt contact maken met hun bezoekers. 'We willen ons verhaal vertellen en staan open voor alle mogelijke vragen. Via een filmpje laten we zien wat we zoal doen als varkenshouders en waarom we bepaalde keuzes maken', licht Geijsel toe.

Familieleden ondersteunen Marlieke en Tom Geijsel tijdens de open dag. 'We willen het bewust niet groter en vaktechnischer maken: voor jong en oud moet het te begrijpen zijn en leuk blijven. En natuurlijk kunnen bezoekers genieten van onze varkensvleesproducten van de barbecue', aldus de varkenshouder.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Zaterdag
    23° / 7°
    10 %
  • Zondag
    27° / 14°
    5 %
  • Maandag
    23° / 16°
    30 %
Meer weer