Opwarming en ontbossing bedreigen landbouwgrond Roemenië
Een kleine 100.000 hectare landbouwgrond in Roemenië kampt met de gevolgen van ontbossing en klimaatverandering. Volgens de nieuwe minister van Milieu, Diana Anda Buzoianu, dreigt meer dan 100.000 hectare landbouwgrond te veranderen in woestijngebied.
Het gaat vooral om grond in het zuiden van het land, in het district Dolj. De belangrijkste reden voor verdroging is de opwarming van de aarde. In combinatie met grootschalige ontbossing en winderosie schuiven de zandduinen steeds verder op ten koste van productieve landbouwgrond. Daarnaast zijn veel irrigatiesystemen verouderd of kapot, omdat ze sinds de val van dictator Nicolae Ceausescu in 1989 niet zijn vervangen.
De Roemeense regering probeert met herbebossing het tij te keren. Zo zijn er plannen om 56.000 hectare aan bosgordels aan te leggen om kwetsbaar land te bedekken. Ook wordt gewerkt aan het herstellen of vervangen van de verouderde irrigatiesystemen. Verder promoot de overheid de toepassing van agroforestry.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 5100R CQ 16/16 (BRU) #703570
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (LIE) #781634
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-

Evers MUSTANG 11-303
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag26° / 13°5 %
-
Zondag24° / 15°20 %
-
Maandag23° / 14°10 %

















