De Strijd om de Melk - aflevering 1: 'Het is oorlog in de markt'

De strijd om de melk is in alle hevigheid losgebarsten. Stoppende melkveehouders en minder koeien zorgen ervoor dat de melkfabrieken alle zeilen moeten bijzetten om de aanvoer op peil te houden. En daarbij schuwen ze geen enkele mogelijkheid, elke liter melk is er namelijk een. Het geeft de blijvende melkveehouder een machtige positie in de markt. De Strijd om de Melk is een podcastserie van Nieuwe Oogst.

In deze eerste aflevering zijn we bij de rayonbijeenkomst van DOC Kaas, waar leden werden bijgepraat over het voornemen om te fuseren met het Deense Arla en het Duitse moederbedrijf DMK. 'De druk op de melkplas zal blijven bestaan, hoe triest dat ook is. Daar kunnen we ons beter op voorbereiden nu we nog sterk staan dan wanneer het in feite te laat is', vertelt DOC Kaas-voorzitter Guus Mensink.

Daarnaast praten we met directeur Milk & Farm Tom Schiettecat van het Belgische Milcobel dat wil fuseren met FrieslandCampina. 'Je kunt wel zeggen dat het oorlog is in de melkmarkt. Iedereen is aan het jagen op de melkveehouder, want we hebben de plafonds van de melkaanvoer bereikt', vertelt hij in de podcast.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Zaterdag
    29° / 19°
    55 %
  • Zondag
    22° / 14°
    20 %
  • Maandag
    22° / 12°
    10 %
Meer weer