Wiersma neemt drie jaar extra voor oplossing PAS-melders
De ministerraad is akkoord met het wetsvoorstel van landbouwminister Femke Wiersma om drie jaar langer de tijd te nemen voor het vinden van een oplossing voor PAS-melders. Het is in de afgelopen jaren niet gelukt om deze 2.300 bedrijven aan natuurvergunning te helpen.
Vorige kabinetten spraken de wens uit om de PAS-bedrijven te legaliseren en dus van een vergunning te voorzien, maar dat verloopt uiterst stroef. Slechts een handvol heeft nu een geldige vergunning. De huidige BBB-minister spreekt over het 'vinden van een oplossing' voor deze ondernemers. Het gaat naast boerenbedrijven, ook om kleine industriële bedrijven met een geringe stikstofuitstoot.
Wiersma tempert nu de verwachtingen, na kritiek van de Raad van State op het verlengen van het legalisatieprogramma. De bewindsvrouw wil boeren helpen met 'zaakbegeleiders'. Deze mensen gaan in gesprek om te kijken of en hoe ondernemers door kunnen met hun bedrijf.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra/Fendt wielgewichten 40 kg
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155R trekker (ZUI) #64554
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Woensdag21° / 13°15 %
-
Donderdag21° / 15°90 %
-
Vrijdag22° / 16°90 %
















