Syngenta sterker in gewasbescherming
Gewasbeschermingsmiddelen hebben Syngenta in het eerste kwartaal van dit jaar meer omzet opgeleverd dan in de eerste drie maanden van vorig jaar. De zaadverkoop liep slechter dan begin 2024.
Gewasbeschermingsmiddelenbedrijf Adama leverde begin dit jaar weliswaar minder omzet op. De afzet van dit onderdeel daalde met 5 procent naar 1 miljard Amerikaanse dollar. Omgerekend is dat 879 miljoen euro. Binnen Europa steeg de verkoop, maar dat is tenietgedaan door een moeilijkere markt in Turkije. Ook in China en Noord-Amerika zijn meer gewasbeschermingsmiddelen verkocht, maar elders daalde de verkoop met bijna een kwart.
Syngenta Crop Protection heeft daarentegen een sterk kwartaal achter de rug met een plus van 5 procent naar 3,4 miljard dollar (3 miljard euro). In Noord-Amerika steeg de omzet met 20 procent. De vraag naar gewasbeschermingsmiddelen is daar langzaam maar zeker weer hersteld naar het niveau van voor corona, verklaart Syngenta. In China is sprake van een aanhoudend sterke groei met een omzetstijging van 12 procent in het eerste kwartaal van 2025. In Europa steeg het afzetvolume met 3 procent, maar daalde de omzet door ongunstigere wisselkoersen.
Zaadverkoop
De zaadverkoop leverde in volume een groei op van 1 procent. Maar de omzet van Syngenta Seeds daalde door de wisselkoerseffecten met 2 procent naar 1,4 miljard dollar (1,2 miljard euro). Een sterke groei ziet Sygenta in de zaadverkoop aan Chinese akkerbouwers (+18 procent). Elders werd minder verkocht. In Europa daalde de omzet met 9 procent.
De groentezadenpoot van Syngenta houdt de groei wel vast, met een plus van 5 procent in het eerste kwartaal. In het afgelopen kwartaal sloot Syngenta Vegetables Seeds samenwerkingsovereenkomsten met BetterSeeds en Tropic om nieuwe technologieën te onderzoeken en de wereldwijde capaciteit te vergroten. In Guatemala is de basis gelegd voor een nieuwe kas voor de ontwikkeling van vruchtdragende gewassen.
De totale omzet van Syngenta daalde in het eerste kwartaal van dit jaar met 1 procent naar 7,3 miljard dollar (6,4 miljard euro).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 4066R Comp Trekker (HIL) #30630
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (ZUI) #692959
Gebruikt, € 8.545
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag11° / 5°70 %
-
Dinsdag13° / 8°5 %
-
Woensdag14° / 7°5 %
















