Omzet van Lactalis passeert grens van 30 miljard euro
Zuivelverwerker Lactalis heeft in 2024 een omzetgroei gerealiseerd van 2,8 procent, tot 30,3 miljard euro. Het is voor het eerst dat de grens van 30 miljard euro wordt gepasseerd. Het bedrijfsresultaat is met 4,3 procent gestegen naar 1,4 miljard euro. De nettowinst daalde van 428 miljoen euro in 2023 naar 359 miljoen euro in 2024. Ook Lactalis Leerdammer maakt onderdeel uit van Lactalis.
Een afspraak met de Belastingdienst die voor extra uitgaven heeft gezorgd, is de voornaamste reden voor de winstdaling. Die afspraak volgde naar aanleiding van een onderzoek van het Parquet national financier (PNF) in Frankrijk naar belastingfraude en witwassen.
Verder heeft Lactalis de internationale ontwikkeling vorig jaar doorgezet met twee overnames, in Zuid-Afrika en Portugal. In het laatstgenoemde land gaat het om de acquisitie van Sequeira & Sequeira, specialist in de productie van kaas onder het merk Paiva.
Voetafdruk
De zuivelaar heeft vorig jaar ook voor ruim 1 miljard euro geïnvesteerd in productiecapaciteit en de vermindering van de milieuvoetafdruk. Onder meer via modernisering van diverse industriële faciliteiten. Zo zijn nieuwe productielijnen geïntroduceerd in Certosa (Italië), Tulare (Verenigde Staten) en Bendigo (Australië).
Hoewel Frankrijk de belangrijkste markt blijft, werd de trans-Atlantische focus geconsolideerd met versterkte posities in de Verenigde Staten, Canada en Brazilië. Lactalis telt inmiddels 266 zuivelfabrieken en 85.000 medewerkers. Het bedrijf is daarmee opgeklommen tot het negende grootste voedselconcern in de wereld.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Hibiscus 765 SD
2012, P.O.A.
-
New Holland T7.190 PowerCommand
2019, P.O.A.
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T7.270 AutoCommand
2016, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %